Witamy na stronie internetowej szkółki krzewów ozdobnych Marioli i Mirosława Chomickich. Szkółka powstała w 1980 roku i zajmuje powierzchnię 3,05 ha . Prowadzimy głównie produkcję pojemnikową roślin liściastych, iglastych i drzew alejowych. Naszą specjalnością są rośliny liściaste.

Drzewa i krzewy produkowane w naszej szkółce ujmują swą urodą niemal przez cały rok. Mamy wśród nich ogromne bogactwo gatunków i odmian. Zachwycają nas różnorodnymi kształtami, wysokością, a ich liście i kwiaty cechuje niezwykle imponująca skala barw. Wiele z nich oprócz walorów estetycznych ma również walory użytkowe (jadalne owoce lub kwiaty).

Sadzić powinniśmy przede wszystkim rośliny niezawodne w uprawie, takie które nie boją się naszego zmiennego klimatu, są tolerancyjne co do gleby i przede wszystkim odporne na choroby i szkodniki. Taki asortyment zdrowych i dobrze wyprowadzonych krzewów znajdą państwo w naszej szkółce.

Gotowe do posadzenia rośliny sprzedawane są hurtowo i detalicznie w punkcie sprzedaży przy naszej szkółce, gdzie można liczyć na fachową poradę dotyczącą pielęgnacji roślin. Mamy nadzieję, że odwiedzicie państwo naszą szkółkę i znajdziecie tam wiele ciekawych roślin.


Zapraszamy!